Black Pearl Apartment starówka Elbląg to nowoczesne miejsce, które oferuje szereg udogodnień, aby zapewnić komfortowy pobyt. Obiekt dysponuje parkingiem 🚗, który jest dostępny również dla osób niepełnosprawnych, a także zapewnia bezpłatny parking. Dodatkowo, oferuje transfer lotniskowy ✈️, który można zamówić za dodatkową opłatą, co ułatwia podróżującym dotarcie do obiektu.
Dla tych, którzy cenią sobie wygodę, apartament oferuje pokoje rodzinne 👨👩👧👦 oraz pokoje dźwiękoszczelne 🔇, które gwarantują spokojny sen. Obiekt jest również wyposażony w windę 🚀, co ułatwia dostęp do wszystkich poziomów. Dzięki Wi-Fi 💻 dostępnemu w całym obiekcie, goście mogą łatwo korzystać z Internetu w dowolnym miejscu.
Goście mogą również skorzystać z części przeznaczonej dla palących 🚬, a także dostępu za pomocą kluczy 🗝️ do swoich pokoi. Apartament stosuje chemiczne środki czystości, które skutecznie zapobiegają rozprzestrzenianiu się koronawirusa, a także przestrzega wytycznych dotyczących dezynfekcji pościeli i ręczników 🧺. Pokoje są dezynfekowane między pobytami, a po zakończeniu sprzątania zabezpieczane do czasu przybycia nowych gości.
Dzięki bezdotykowemu zameldowaniu i wymeldowaniu 🏨 oraz płatnościom bezgotówkowym, podróżowanie staje się jeszcze bardziej komfortowe. W obiekcie znajduje się także apteczka pierwszej pomocy 🚑, a środki do dezynfekcji rąk są dostępne w miejscach zakwaterowania oraz częściach wspólnych.
Dzięki tym wszystkim udogodnieniom, Black Pearl Apartment starówka Elbląg zapewnia wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo, dostosowane do potrzeb każdego gościa.
Noclegi w Elblągu
Elbląg opis: Do osady, której nazwa wywodziła się od pruskiej nazwy rzeki rzeki Ilfing, Krzyżacy sprowadzili kolonistów niemieckich i stąd prowadzili ekspansję militarną w kierunku ziem zamieszkanych przez Prusów. Dzięki dogodnemu położeniu i umiejscowieniu w 1251 roku na zamku siedziby mistrza krajowego, przez pierwsze 70 lat Elbląg był najważniejszym ośrodkiem życia miejskiego, jedynym portem morskim oraz podstawową bazą militarną organizującego się państwa krzyżackiego. Silnym ciosem dla miasta było założenie przez Krzyżaków konkurencyjnego Nowego Miasta Elbląg w 1337 r. i nadanie mu przywileju lokacyjnego w dziesięć lat później. Od końca XIV wieku Elbląg stopniowo tracił znaczenie na rzecz Gdańska, który później zmonopolizował handel polskim zbożem. Przełom XVI/XVII wieku to okres rozwoju miasta i handlu morskiego, spowodowany wojną Stefana Batorego ze zbuntowanym Gdańskiem. Do wybuchu I wojny światowej przez miasto przetaczały się kolejne fale wystąpień, niekiedy brutalnie tłumionych przez policję. W latach 30. nastąpił ponowny rozkwit przemysłu na terenie miasta. Elbląg stał się jednym z większych miast garnizonowych w III Rzeszy. Podczas II wojny światowej całe życie gospodarcze i społeczne Elbląga zostało podporządkowane potrzebom wojny. Rozpoczęły się ciężkie walki, które zakończyły się dopiero 10 lutego 1945. Miasto zostało zajęte przez Armię Czerwoną. 19 maja 1945 r. przed ratuszem odbyła się uroczystość przekazania przez radziecką Komendanturę symbolicznych kluczy do miasta władzom polskim, które powołano 3 kwietnia. Po ponad 170 latach Elbląg ponownie znalazł się w granicach państwa polskiego.