Trzygwiazdkowy hotel Helena jest położony w cichej okolicy, zaledwie 100 metrów od jeziora Kisajno oraz 1,5 km od centrum Giżycka i jeziora Niegocin. Z jego okien roztacza się widok na jezioro i przystań. W hotelu można korzystać z bezpłatnego WiFi.
Goście mają do dyspozycji klasycznie urządzone pokoje z balkonem i widokiem na jezioro bądź ogród. W każdym z nich znajduje się telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych oraz łazienka z prysznicem. W recepcji hotelu można wypożyczyć suszarkę do włosów.
W wolnej chwili Goście mogą relaksować się w hotelowym barze. Na miejscu znajduje się duży prywatny parking, z którego Goście mogą korzystać bezpłatnie.
Hotel Helena jest oddalony o 1,8 km od pruskiej twierdzy Boyen z XIX wieku. Odległość od dworca kolejowego w Giżycku wynosi 2,8 km.
Doba hotelowa od godziny 15:00 do 11:00.
Goście proszeni są o kontakt z personelem hotelu przed 18:00 w dniu przyjazdu w celu potwierdzenia godziny przybycia.
Restauracja znajduje się 50 metrów od obiektu.Prosimy o wcześniejsze poinformowanie obiektu o planowanej godzinie przyjazdu. Aby to zrobić, możesz wpisać treść prośby w miejscu na życzenia specjalne lub skontaktować się bezpośrednio z obiektem, korzystając z danych kontaktowych widniejących w potwierdzeniu rezerwacji.
W momencie zameldowania wymagane jest okazanie ważnego dowodu tożsamości ze zdjęciem oraz karty kredytowej. Życzenia specjalne zostaną zrealizowane w zależności od dostępności, a ich realizacja może podlegać dodatkowej opłacie.
Pokój z 2 łóżkami pojedynczymi i balkonem. Ten klasycznie urządzony pokój obejmuje balkon oraz łazienkę z prysznicem. Dla gości przygotowano zestaw do parzenia herbaty. Pokój z 2 łóżkami pojedynczymi - 2 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 18 mkw.
Noclegi w Giżycku
Giżycko opis: Dzieje Giżycka zaczynają się w XIV wieku gdy w 1340 roku Krzyżacy wznieśli zamek zlokalizowany na strategicznym przesmyku między jeziorami Niegocin i Kisajno. Zamek otrzymał nazwę Lötzen. W czasie antykrzyżackiego powstania, w okolicach zamku działała partyzantka chłopska. Zamek został w 1455 zdobyty i zburzony przez Polaków. Po wojnie trzynastoletniej (1454-1466), terytorium to jako lenno wcielono do Polski, a zamek odbudowano. Od poł. XV wieku przy zamku zaczęło powstawać osiedle (Nowa Wieś), które w 1612 r. otrzymało prawa miejskie. Miasto otrzymało nazwę od zamku - Lötzen (Lec) i przez wieki nosiło tę nazwę. Nazwa stała się nieodpowiednia, ponieważ Nowa Wieś nie była już wsią, całą miejscowość nazwano Lötzen, nazwą przysługującą dotychczas jedynie zamkowi. Dynamiczny rozwój miasta nastąpił od drugiej połowy XIX wieku. W latach 1843-51 roboty publiczne przy budowie twierdzy były zakrojone na szeroką skalę. Obiekt nazwano imieniem pruskiego generała i ministra wojny von Boyena. Po drugiej wojnie światowej, miasto nosiło starą nazwę Lec, wkrótce jednak zaczęto używać nazwy Łoczany. Później przyjęto nazwę Łuczany. 4 marca 1946 Komisja Ustalania Nazw Miejscowości ustaliła na cześć Gustawa Gizewiusza (Giżyckiego) dla miasta nazwę Giżycko. Pod koniec XIX wieku doceniono walory turystyczne Giżycka. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się miasto w latach międzywojennych stało się wówczas modnym kurortem nad jeziorami.