Obiekt Apartament Kętrzyński usytuowany jest w miejscowości Kętrzyn. Odległość ważnych miejsc od obiektu: Wilczy Szaniec – 8,7 km, Zamek w Reszlu – 20 km, Ratusz w Mrągowie – 26 km. Obiekt zapewnia bezpłatne Wi-Fi we wszystkich pomieszczeniach. W odległości 14 km znajduje się Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce.
W apartamencie z 2 sypialniami zapewniono salon z telewizorem z płaskim ekranem, a także aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem.
Odległość ważnych miejsc od obiektu: Mrongoville – 27 km, Twierdza Boyen – 30 km. Lotnisko Lotnisko Olsztyn-Mazury znajduje się 88 km od obiektu.
Doba hotelowa od godziny 14:00 do 10:00.
W obiekcie obowiązuje zakaz organizowania wieczorów panieńskich, kawalerskich itp.
Zarządzany przez gospodarza prywatnego (osobę fizyczną)
Apartament z 2 sypialniami. The apartments kitchenette is available for cooking and storing food. The apartment provides a flat-screen TV, a washing machine, a sofa and heating. The unit offers 4 beds. Apartament - 4 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 30 mkw.
Noclegi w Kętrzynie
Kętrzyn opis: Kętrzyn leży na ziemiach plemienia Bartów. W 1329 r. zbudowano strażnicę krzyżacką na zgliszczach grodu o pruskiej nazwie Rast. Walki z wojskami litewskimi dowodzonymi przez książąt Olgierda i Kiejstuta, doprowadziły do zniszczenia strażnicy w 1345 r. Prawa miejskie miasto otrzymało 11 listopada 1357 r. przez Henninga Schindekopfa przez lokację na prawie chełmińskim. Po wojnie trzynastoletniej Kętrzyn pozostał w granicach Prus Zakonnych. Dopiero po utworzeniu w 1525 r. Prus Książęcych nastąpił szybki rozwój miasta, zahamowany wojną ze Szwecją. W okresie II wojny w gierłoskim lesie nieopodal miasta pobudowano kwaterę Hitlera – Wilczy Szaniec. Bombardowanie w 1942 r. i walki w 1945 r. doprowadziły do bardzo poważnych zniszczeń miasta. Zamek i zabudowa staromiejska miasta zostały spalone przez żołnierzy Armii Czerwonej. W 1946 r. miejscowość została włączona do województwa olsztyńskiego na terenie powojennej Polski. Początkowo miasto nosiło historyczną nazwę Rastembork, ale rozważano także nazwę Raściborz i Raścibórz. Ostatecznie 7 maja 1946 r. nadano miastu nową nazwę Kętrzyn od nazwiska Wojciecha Kętrzyńskiego, historyka z XIX wieku walczącego z germanizacją Mazur.