Wybierz Lidzbark Warmiński na swoje wakacje, weekend lub ferie i zarezerwuj nocleg w Hotelu Góreckim! ? ? ?
➡️ Wyjątkowo malownicza okolica Lidzbarku Warmińskiego oraz samo miasto, stanowią doskonałe miejsce do wypoczynku i zatrzymania się na chwilę w tym miejscu!
➡️ Hotel oferuje komfortowe pokoje z łazienkami ? ?, WiFi ? oraz specjalną ofertę pokoi rodzinnych ????
➡️ Specjalne miejsce relaksu i odpoczynku na terenie hotelu - Strefa SPA z dostępną sauną oraz basenem ?♀️
➡️ Dla najmłodszych przygotowana została sala zabaw, plac zabaw oraz specjalne menu i posiłki dla dzieci ? ?
➡️ Jeśli planujesz swoją podróż poślubną to przygotowaliśmy specjalny apartament dla nowożeńców! ? ?
➡️ Słoneczny taras dla gości, gdzie piękną porą moga wypoczywać na świeżym powietrzu ?
➡️ Wynajmij rower w hotelu i zwiedzaj okolicę miasta oraz samo miasto, przemierzając liczne trasy rowerowe ? ?♀️
➡️ Hotel jest przygotowany na przyjęcie gości pod każdym względem - dostepne są udogodnienia dla osób niepełnosprawnych
➡️ Poczuj się bezpiecznie na wakacjach w naszym hotelu - obiekt monitorowany oraz dostępny bezpieczny parking ? ?
➡️ Całą dobę recepcja służy pomocą oraz nasi pracownicy, którzy porozmawiają z Tobą w kilku językach
Piękna okolica, wycieczki rowerowe oraz komfortowe pokoje - to wszystko znajdziesz w Lidzbarku Warmińskim i hotelu Góreckim! ?
Noclegi w Lidzbarku Warmińskim
Lidzbark Warmiński opis: Lecbarg w 1240 r. został podbity przez Krzyżaków. W tym roku pojawiła się pierwsza wzmianka o Lidzbarku. Rok później istniał tu już drewniany zamek krzyżacki. Jeszcze w XIV w. wybudowano ratusz, kościół i szpital. Już w 1390r. myślano o budowie wodociągu, który działał do 1904 r. W czerwcu 1440 r. Lidzbark na zjeździe w Elblągu przystąpił do antykrzyżackiego Związku Pruskiego i uznał władzę króla polskiego. W poł. XVII wieku Lidzbark bronił się przed najazdem wojsk szwedzkich. W latach 1703–1709 Lidzbark okupowali Szwedzi. Po pierwszym rozbiorze Polski w 1772 r. Warmia została wcielona do Królestwa Prus. Biskupi i kapituła stracili swą władzę, kraj podzielono na powiaty, a na zamku usytuowano garnizon pruski. 10 czerwca 1807 r. miała miejsce bitwa pod Lidzbarkiem Warmińskim. Lidzbark Warmiński z racji swojego położenia stał się głównym ośrodkiem dowodzenia Rosjan i Prusaków przeciw Francuzom. W 1816 i 1818 r. rozebrano bramy: Kościelną, Młyńską i Zamkową, gdyż utrudniały komunikację. W 1937r. miała miejsce tzw. "wojna różańcowa" – napad policji na młodzieżowe poczty sztandarowe podczas procesji Bożego Ciała. Po wyzwoleniu przez Armię Czerwoną w 1945 r. miasto było zrujnowane w 80%. W 1945 r. miasto powróciło do Polski. W 1958 roku podjęto decyzję o nieodbudowaniu z ruin Starego i Nowego Miasta, a w następnych dziesięcioleciach na pozostałościach lidzbarskiej Starówki wzniesiono betonowe blokowiska. Wyburzono również wiele cennych zabytkowych budynków, między innymi osiemnastowieczne domy w rejonie Placu Młyńskiego i ulicy Klasztornej i dziewiętnastowieczną pierzeję ulicy Wysokiej Bramy.