Majewski Hotel & SPA w Malborku to doskonałe miejsce dla osób poszukujących komfortu oraz relaksu. Obiekt oferuje bezpłatny parking, co jest ogromnym udogodnieniem dla zmotoryzowanych gości ?. Dodatkowo, w hotelu znajduje się również prywatny parking oraz parking przy ulicy, co zapewnia wygodę i bezpieczeństwo.
W hotelowej restauracji można skosztować pysznych potraw, a w barze odprężyć się przy ulubionym napoju. ? Dla tych, którzy organizują wydarzenia, dostępne jest zaplecze bankietowe i konferencyjne (dodatkowo płatne), które z pewnością sprosta różnorodnym wymaganiom.
Hotel dysponuje również sauną, która jest dodatkowo płatna, oraz centrum SPA i odnowy biologicznej, gdzie można skorzystać z relaksujących zabiegów na ciało oraz masaży. ?♀️ Goście mają także możliwość korzystania z krytego basenu, który czynny jest przez cały rok (dodatkowo płatny), co stanowi idealną okazję do relaksu.
Dla miłośników sportu hotel oferuje kort tenisowy oraz kręgielnię (oba obiekty poza hotelem i dodatkowo płatne). ? Można także spróbować swoich sił w bilardzie, co z pewnością dostarczy wielu emocji. W hotelu znajduje się pokój gier, który zapewnia rozrywkę dla całej rodziny.
Wszystkie pokoje są dźwiękoszczelne i wyposażone w nowoczesne udogodnienia, a także dostęp do Wi-Fi. ? Pokoje są regularnie dezynfekowane, a pościel oraz ręczniki są prane zgodnie z wytycznymi władz lokalnych. W hotelu obowiązuje całkowity zakaz palenia, co sprawia, że obiekt jest przyjazny dla osób niepalących.
Dla gości, którzy potrzebują indywidualnego zameldowania i wymeldowania, dostępna jest również ta opcja. W trosce o bezpieczeństwo, w obiekcie znajdują się czujniki dymu oraz gaśnice, a monitoring jest zainstalowany w pomieszczeniach ogólnodostępnych i wokół obiektu. ?
Majewski Hotel & SPA to idealne miejsce na wypoczynek, które oferuje zarówno relaks, jak i szeroki wachlarz atrakcji, zapewniając niezapomniane wspomnienia z pobytu. ?
Noclegi w Malborku
Malbork opis: W XII i na początku XIII wieku Pomezania, na której leży Malbork, zamieszkana była dość gęsto jak na tamte czasy. Część terenu Pomezanii została zdobyta przez książąt pomorskich. Za ich sprawą na prawym, wysokim brzegu Nogatu powstał gród Zantyr wraz z podgrodziem. Na skutek polityki Sambora, jednego z dwóch braci potężnego księcia Świętopełka, Zantyr podarowano w 1250 Zakonowi Krzyżackiemu, który zaczął wznosić zamek. Budowany zamek i otaczające go miasto nazwano Marienburg. Początkowo miasto posiadało niezbyt wysokie mury spiętymi basztami i wieżami bramnymi: Mariacką, czyli Sztumską, Garncarską i Szewską. Od systemu obronnego zamku miasto oddzielała fosa i mur oporowy zapobiegający osuwaniu się ziemi. Osadnicy napływali tu przez trzy ćwierćwiecza XIV wieku i stopniowo ich napływ ustawał. Miasto zyskało charakter rzemieślniczo-handlowy i rolniczy. Były tutaj dobre warunki uprawy, które wynikały z doskonałej gleby i w miarę łagodnego klimatu, jaki panował w delcie Wisły i Nogatu. Malbork w 1773 roku włączono do nowoutworzonej prowincji Prusy Zachodnie ze stolica w Gdańsku. Po 1919 roku Malbork wszedł w skład Rejencji zachodniopruskiej, a w latach 1939-1945 roku do Rejencji kwidzyńskiej Okręgu Gdańsk-Prusy Zachodnie. Po II wojnie stopniowe usuwanie szkód wojennych sprowadzało się do systematycznego wyburzania pozostałości zabudowy malborskiego Starego Miasta. Odzyskaną cegłę oddawano na odbudowę Warszawy. Jedynymi ocalałymi reliktami gotyckiego miasta jest kościół farny, ratusz, dwie bramy miejskie i fragmenty murów obronnych. 28 października 2008 podczas prac budowlanych odkryto grób masowy 2 116 osób, prawdopodobnie mieszkańców miasta, którzy nie posłuchali rozkazu ewakuacji.