Villa Monster Mrągowo to idealne miejsce na relaksujący wypoczynek w komfortowych warunkach. Obiekt zapewnia bezpłatny parking 🚗 oraz prywatny parking 🅿️, aby goście mogli bezpiecznie zostawić swoje pojazdy.
Na terenie Villi Monster znajduje się ogród 🌳 oraz taras 🌞, które są doskonałymi miejscami na odprężenie się na świeżym powietrzu. Goście mogą również skorzystać z tarasu słonecznego 🏖️ i spędzać czas w miłym otoczeniu.
W obiekcie dostępne są różnorodne gry planszowe / puzzle 🎲 oraz sprzęt do badmintona 🏸, co zapewnia mnóstwo zabawy dla całej rodziny. Miłośnicy sportów mogą zagrać w bilard 🎱 lub spróbować swoich sił w minigolfie ⛳.
Obiekt oferuje Wi-Fi 🌐 i dostęp do Internetu 📶, co umożliwia pozostanie w kontakcie z bliskimi i pracą. Dla osób ceniących aktywny wypoczynek przygotowano leżaki lub krzesełka plażowe 🌴 oraz miejsce na piknik 🧺 i miejsce na ognisko 🔥.
Villa Monster dba o bezpieczeństwo swoich gości poprzez monitoring wokół obiektu 📹 oraz czujnik dymu 🚨. Personel przestrzega wszystkich środków bezpieczeństwa określonych przez władze lokalne. W obiekcie nie używa się wydrukowanych kart menu, czasopism, długopisów czy gazet, a wszystkie naczynia i sztućce 🍴 są regularnie dezynfekowane.
Dzięki ogrzewaniu 🌡️ i klimatyzacji 🌬️, pobyt w obiekcie jest komfortowy o każdej porze roku. Dodatkowo, dostępne są meble ogrodowe 🪑, które umilają czas spędzany na zewnątrz.
Villa Monster Mrągowo to miejsce, gdzie komfort i bezpieczeństwo idą w parze z różnorodnymi atrakcjami, oferując niezapomniany pobyt w malowniczej okolicy.
Noclegi w Mrągowie
Mrągowo opis: Teren, na którym powstało Mrągowo nosi nazwę Galindii od nazwy staropruskiego plemienia, zamieszkującego obecną ziemię mrągowską. Pierwsza osada znajdowała się na wyspie jeziora Czos (obecnie Półwysep Ostrów). W latach 1404-1407 komtur bałgijski Jan von Sayn lokował miasto na prawie chełmińskim, a wielki mistrz krzyżacki Konrad von Jungingen nadał prawa miejskie. Podczas wojny 13-letniej Mrągowo było grabione i niszczone. Miasto zostało w 1520 r. zdobyte i spalone przez oddziały polsko-czeskie. W kolejnych latach Mrągowo nękały pożary skutkiem czego było ubożenie ludności. W 1812 r. wojska Napoleońskie dokonały zniszczeń i zubożyły okolicę. Pomyślny rozwój miasta przerwał z 23 na 24 marca 1822 r. wielki pożar, który zniszczył ponad połowę zabudowań. Dzięki pożyczkom zaciągniętym przez rzemieślników i władze miasta z banku w Królewcu – miasto zaczęto odbudowywać i rozbudowywać w kierunku północnym. Przybywało ludzi wyznania katolickiego. Ważnym wydarzeniem było otwarcie 1 maja 1887 r. kolei wąskotorowej łączącej Mrągowo z Kętrzynem, a w 1888 r. linii kolejowej łączącej Mrągowo z Biskupcem i Rucianem przez Piecki. W czasie I wojny światowej koszary w Mrągowie zostały zajęte przez Rosjan. Po zakończeniu wojny aż do 1920 nie było w mieście stabilizacji, co utrudniało normalny rozwój. Lata II wojny światowej były wyjątkowo trudne z powodu dokonywania tzw. czystek wśród społeczeństwa pod względem lojalności wobec polityki Hitlera. Szczególnie postępowano z ludnością wykazującą polskie postawy narodowe. Aresztowano i wywożono do obozów koncentracyjnych. Setki młodych mężczyzn zostało wcielonych do Wehrmachtu. 27 stycznia 1945 r. roku miasto zostało zdobyte i zniszczone przez Armię Czerwoną w około 20%. Pomimo, że w Mrągowie nie było działań wojennych, miasto zostało spalone tuż po wyzwoleniu.