Na Skarpie Olsztyn to wyjątkowe miejsce, które oferuje komfort i liczne udogodnienia, by każdy pobyt był udany ?.
Każdy pokój posiada prywatną łazienkę ?, wyposażoną w ręczniki, papier toaletowy, oraz możliwość relaksu w wannie lub prysznicu. W sypialni znajdziesz wygodną pościel, a z okna można podziwiać widok na wewnętrzny dziedziniec ?.
Na zewnątrz czeka ogród ? z miejscem na ognisko, tarasem słonecznym ? i meblami ogrodowymi, idealnymi na chwilę relaksu. Dostępna jest także wspólna kuchnia ? z czajnikem elektrycznym, co pozwala na przygotowanie posiłków na miejscu.
Dla miłośników rozrywki, w każdym pokoju znajduje się telewizor z płaskim ekranem ? z dostępem do kanałów kablowych i satelitarnych. Obiekt zapewnia bezpłatne Wi-Fi ? dostępne w całym budynku.
Parking prywatny ? dostępny na miejscu sprawia, że nie musisz martwić się o swoje auto, a parking dla osób niepełnosprawnych zapewnia wygodny dostęp. Dodatkowo, obiekt oferuje całodobową recepcję ?, indywidualne zameldowanie / wymeldowanie oraz możliwość przechowania bagażu.
Dbając o bezpieczeństwo gości, w obiekcie znajduje się monitoring ?, system alarmowy oraz czujniki dymu. Dostępne są także udogodnienia dla niepełnosprawnych ♿, takie jak dostęp dla wózków inwalidzkich oraz niska umywalka.
Dzięki obecności wspólnej części rekreacyjnej / sali TV, automatu z napojami oraz możliwości skorzystania z zaplecza bankietowego / konferencyjnego ?️, obiekt idealnie nadaje się zarówno na wyjazdy rodzinne, jak i biznesowe.
Na Skarpie Olsztyn to miejsce, które łączy nowoczesne udogodnienia z przyjazną atmosferą, gwarantując udany wypoczynek dla każdego gościa.
Noclegi w Olsztynie
Olsztyn opis: Pierwsza wzmianka o mieście pochodzi z 1334 r. Prawa miejskie zostały nadane 31 października 1353. Przed nadaniem praw miejskich w miejscu strażnicy drewniano-ziemnej rozpoczęto budowę zamku. W drugiej połowie XIV wieku wzniesiono kościół pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła, który uchodzi za jeden z najwybitniejszych przykładów gotyku ceglanego w Polsce. Do dziś przetrwała wytyczona wtedy sieć ulic i część imponujących fortyfikacji. W 1414 Olsztyn został zniszczony przez wojska króla Władysława Jagiełły. Kolejna wojna w latach 1519-1521 przez zakon krzyżacki spustoszyła południową Warmię. Kolejny wiek to rozkwit miasta, korzystnie położonego na ruchliwym szlaku Królewiec – Warszawa. Mieszkańcy utrzymywali się z handlu i rzemiosła. Zaraza z lat 1709-1712 wyludniła miasteczko niemal całkowicie. W czasie wojen napoleońskich miasto zostało po raz kolejny obrabowane. Po wojnach napoleońskich w Prusach utworzono samorząd terytorialny, a w 1818 roku powstał powiat olsztyński. W 1867 powstał nowoczesny jak na owe czasy szpital. Pod koniec XIX wieku do Olsztyna doprowadzono kolej. Miasto zaczęło rozwijać się w kierunku dworca, położonego wówczas na obrzeżach. kanalizację. W 1907 podłączono elektryczność. Na ulicach pojawiły się tramwaje, a niewiele później otwarto lotnisko. Ruch budowlany wzrósł gwałtownie po 1933. Budowano wtedy tak dużo, że liczby oddawanych corocznie do użytku mieszkań stanowiły rekord w dotychczasowych dziejach Olsztyna. 22 stycznia 1945 Olsztyn zajęła Armia Czerwona, po kilku dniach stacjonowania żołnierze radzieccy podpalili miasto – zniszczeniu uległo ok. 40% zabudowy. Po wojnie została z Fromborka siedziba kurii biskupiej. Zlokalizowano zakłady przemysłu gumowego – Olsztyńskie Zakłady Opon Samochodowych, spożywczego, drzewnego, maszynowego, materiałów budowlanych i inne.