Obiekt SECOND HOME Lubawa - 3 pokoje, 5 łóżek, Netflix i Max, parking, winda oferuje taras, balkon oraz widok na miasto. Odległość ważnych miejsc od obiektu: Stadion Miejski w Lubawie – około 1,4 km. W okolicy apartamentu panują doskonałe warunki do uprawiania trekkingu, narciarstwa i jazdy na rowerze. Na miejscu dostępny jest bezpłatny prywatny parking.
W apartamencie do dyspozycji gości przygotowano kilka sypialni (2), jadalnię, aneks kuchenny z lodówką oraz salon. Wyposażenie obejmuje też telewizor z płaskim ekranem z dostępem do kanałów satelitarnych. W apartamencie zapewniono ręczniki i pościel.
Obiekt SECOND HOME Lubawa - 3 pokoje, 5 łóżek, Netflix i Max, parking, winda oferuje wypożyczalnię rowerów.
Odległość ważnych miejsc od obiektu: Stadion Miejski w Ostródzie – 31 km, Pojezierze Brodnickie – 37 km. Lotnisko Lotnisko Olsztyn-Mazury znajduje się 114 km od obiektu.
Doba hotelowa od godziny 15:00 do 11:00.
W obiekcie obowiązuje zakaz organizowania wieczorów panieńskich, kawalerskich itp.
Zarządzany przez gospodarza prywatnego (osobę fizyczną)
Apartament z 2 sypialniami. In the fully equipped kitchenette, guests will find a stovetop, a refrigerator, a dishwasher and kitchenware. The spacious apartment provides a flat-screen TV with streaming services, a washing machine, a private entrance, a tea and coffee maker as well as garden views. The unit offers 4 beds. Apartament - 6 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 64 mkw.
Noclegi w Lubawie
Lubawa opis: Pierwsza wzmianka źródłowa na temat ziemi lubawskiej mówiąca o istnieniu grodu w Lubawie pochodzi z 1216 r. Świadczy o tym dokument podpisany przez papieża Innocentego III z 18 stycznia tegoż roku, w którym potwierdził Chrystianowi – biskupowi pruskiemu – posiadanie Ziemi lubawskiej stanowiącej darowiznę od nowo nawróconego władcy pruskiego Surwabuno. Od 1257 roku Lubawa i okolice przeszły na własność biskupów chełmińskich i stała się centrum administracyjnym znacznego kompleksu dóbr biskupich zwanych kluczem lubawskim. Biskupi wybudowali w Lubawie wspaniały zamek będący ich rezydencją. W 1260 roku miejscowość była już znacznym centrum o charakterze miejskim i obronnym. W roku 1269 Lubawa została zburzona w czasie najazdów Prusów z plemienia Sudowów. Dzięki wysiłkowi mieszkańców dość szybko ją odbudowano. Doceniając ten trud biskup chełmiński Herman (1303-1311) wydał przywilej lokacyjny dla Lubawy. Niestety dokument ten nie zachował się do naszych czasów. Wspomina o tym jedynie wznowiony przywilej lokacyjny dla Lubawy, tym razem biskupa chełmińskiego Ottona z 13 kwietnia 1326 roku. Po roku 1326 Lubawa rozwijała się w oparciu o zasady prawa chełmińskiego, tworząc stopniowo organ samorządowy, czyli radę miejską. W 1440 roku miasto przystąpiło do Związku Pruskiego walczącego przeciwko Zakonowi Krzyżackiemu. Od pokoju toruńskiego (1466) Lubawa wraz z okolicą należała do Polski aż do I rozbioru w 1772 r. Na ten okres przypada najszybszy rozkwit miasta. Szczególnie rozwinął się handel i rzemiosło.