Zacisze przy lesie w Rynie to urokliwe miejsce, które oferuje szeroki wachlarz udogodnień zapewniających komfort i relaks. 🌲
W łazience 🛁 znajdą Państwo papier toaletowy, ręczniki, toaletę, suszarkę do włosów oraz możliwość wyboru między wanną a prysznicem.
W sypialni czeka pościel oraz szafa lub garderoba, co zapewnia wygodę i przestronność.
W okolicy 🌳 znajdują się liczne udogodnienia takie jak miejsce na ognisko, miejsce na piknik, meble ogrodowe, stół na świeżym powietrzu, taras słoneczny, grill oraz sprzęt do grillowania. Do dyspozycji gości jest również taras i ogród.
Kuchnia 🍴 jest dobrze wyposażona w krzesełko dla dzieci, stół, przybory kuchenne, czajnik elektryczny, kuchenkę mikrofalową oraz lodówkę.
W pokoju znajdują się gniazdko koło łóżka oraz wieszak na ubrania, co zwiększa komfort pobytu.
Zwierzęta 🐾 są akceptowane po uzgodnieniu z obiektem, co może wiązać się z dodatkowymi opłatami.
Rekreacja 🚲 obejmuje wycieczki rowerowe, piesze wycieczki, sprzęt do badmintona oraz jazdę na rowerze.
Poza obiektem, dostępne są plac zabaw dla dzieci, pokój gier oraz wędkowanie 🎣.
Media/Technologia 📺 obejmują telewizor z płaskim ekranem z kanałami kablowymi, zapewniając rozrywkę podczas pobytu.
W zakresie posiłków i napojów 🍽️ dostępne są posiłki dla dzieci, a także zestaw do parzenia kawy i herbaty.
Internet 🌐 jest dostępny w pokojach i jest bezpłatny, co pozwala na wygodne korzystanie z sieci.
Parking 🚗 jest bezpłatny i dostępny na miejscu bez konieczności rezerwacji.
Usługi 🛎️ obejmują wspólną część rekreacyjną / salę TV oraz całodobową recepcję, zapewniając wygodę i bezpieczeństwo.
Dla rodzin dostępny jest plac zabaw, gry planszowe/puzzle, książki, DVD lub muzyka dla dzieci oraz zatyczki zabezpieczające do gniazdek elektrycznych.
Bezpieczeństwo jest zapewnione dzięki monitoringowi wokół obiektu, systemowi alarmowemu, dostępowi za pomocą kluczy oraz całodobowej ochronie 🔒.
Zacisze przy lesie to przyjazne alergikom miejsce, gdzie przestrzegane są zasady całkowitego zakazu palenia, pokoje dla alergików, drewniana podłoga lub parkiet, ogrzewanie, dźwiękoszczelność, prywatne wejście, pokoje rodzinne oraz pokoje dla niepalących.
Dla osób z ograniczeniami ruchowymi dostępne są udogodnienia dla niepełnosprawnych, jednak należy pamiętać, że dojście na wyższe piętra odbywa się tylko schodami.
Centrum wellness 🏊♂️ oferuje basen dla dzieci, leżaki oraz krzesełka plażowe, umożliwiając relaks i zabawę w wodzie.
Zacisze przy lesie w Rynie to idealne miejsce dla tych, którzy szukają spokoju w bliskim kontakcie z naturą, oferując szeroki zakres udogodnień i atrakcji. 🌲🏠
Noclegi w Rynie
Ryn opis: Najstarsze ślady obecności ludzkiej na terenie gminy Ryn sięgają epoki neolitu (4500-1700 lat p.n.e.) Podczas prac wykopaliskowych w miejscowości Jeziorko odkryto wyroby kamienne z tego okresu. Każda następna epoka pozostawiała coraz więcej śladów. Wyroby z epoki brązu (700-600 r. p.n.e.) i charakterystyczne dla tego okresu kurhany odkryto w Sterławkach Wielkich. Z końca ub. ery znane są pojedyncze kurhany i cmentarzyska kurhanów z Orła, Skorupek i Sterławek Wlk. Na ten okres datowane są również osady obronne budowane na wzniesieniach (Jeziorko, Orło) i osady nawodne (Knis). Po raz pierwszy w źródłach pisanych wspomina mieszkańców tych ziem – Prusów, ok. I w. n.e. Tacyt. Klaudiusz Ptolemeusz zaś mówi już o plemionach pruskich, wymieniając m.in. Galindów, którzy zamieszkiwali teren dzisiejszej gminy Ryn. To mające swoje oryginalne obrzędy, tradycje i wierzenia pogańskie plemię zostało przetrzebione i unicestwione przez przybyłych tu na początku XIII w. Krzyżaków. W efekcie tych działań cała porośnięta gęstą puszczą okolica została wyludniona. Akcję kolonizacyjną przeprowadzono dopiero w XV i XVI w., sprowadzając na te tereny głównie chłopów polskich z Mazowsza. W tym czasie powstały prawie wszystkie istniejące do dziś na terenie gminy wsie. Najstarsze informacje o Rynie pochodzą z Kroniki Wiganda z Marburga z 1377 r., który to rok przyjmuje się za początek budowy ryńskiego zamku (niektóre źródła podają 1376 r., a prace archeologiczne sugerują, że nastąpiło to o całe 100 lat wcześniej).