Carpe Diem - Dom Skorupki w Rynie to idealne miejsce na udany wypoczynek, zapewniające szereg udogodnień dla gości.
Na terenie obiektu znajduje się bezpłatny parking prywatny 🚗, który nie wymaga rezerwacji. W całym obiekcie dostępne jest także bezpłatne Wi-Fi 🌐, co umożliwia łatwy dostęp do internetu.
W pełni wyposażona kuchnia 🍴 w obiekcie oferuje płytę kuchenną 🍳, lodówkę 🧊, kuchenka mikrofalową 🥘 oraz zmywarkę 🍽️. Do dyspozycji gości jest także ekspres do kawy ☕ oraz toster 🍞.
W łazience 🚿 znajdują się ręczniki 🧼, papier toaletowy 🚽, a także wanna lub prysznic 🛁. Dodatkowo, obiekt oferuje suszarkę do włosów 💨🚻.
Salon 🛋️ wyposażony jest w kominek 🔥 i sofę 🛋️, a także w telewizor z płaskim ekranem 📺 z kanałami kablowymi. Dla rozrywki dostępne są także radio 📻 i sprzęt do prasowania 👕.
W ogrodzie 🌳 znajdują się meble ogrodowe 🪑 oraz grill 🍔 z sprzętem do grillowania 🔥. Można również skorzystać z tarasu ☀️ i stół na świeżym powietrzu 🍽️.
Obiekt oferuje również centrum wellness 🧘♂️ z trenerem personalnym 🏋️♀️, zajęciami jogi 🧘 oraz leżakami 🏖️. Dla osób aktywnych dostępne są wydarzenia sportowe na żywo 📺, a także zaplecze do sportów wodnych 🚣♂️ i rowery 🚲.
We wspólnej części rekreacyjnej 🛋️ znajduje się pokój gier 🎮 i sala TV 📺, co sprawia, że czas spędzony w obiekcie będzie pełen zabawy. Dla rodzin dostępne są gry planszowe i puzzle 🧩 oraz książki, DVD lub muzyka dla dzieci 📚.
Obiekt jest przyjazny zwierzętom 🐶 i akceptuje je bez dodatkowych opłat. Dla wygody gości dostępne są również miski dla pupila 🐾.
Obiekt zapewnia również całkowity zakaz palenia 🚭 oraz klimatyzację ❄️ i ogrzewanie 🌡️ dla pełnego komfortu. W przypadku potrzeby, można skorzystać z pralni chemicznej 🧺 za dodatkową opłatą.
Carpe Diem - Dom Skorupki w Rynie to miejsce, które łączy wygodę, funkcjonalność i możliwość spędzenia czasu w relaksującym otoczeniu.
Noclegi w Rynie
Ryn opis: Najstarsze ślady obecności ludzkiej na terenie gminy Ryn sięgają epoki neolitu (4500-1700 lat p.n.e.) Podczas prac wykopaliskowych w miejscowości Jeziorko odkryto wyroby kamienne z tego okresu. Każda następna epoka pozostawiała coraz więcej śladów. Wyroby z epoki brązu (700-600 r. p.n.e.) i charakterystyczne dla tego okresu kurhany odkryto w Sterławkach Wielkich. Z końca ub. ery znane są pojedyncze kurhany i cmentarzyska kurhanów z Orła, Skorupek i Sterławek Wlk. Na ten okres datowane są również osady obronne budowane na wzniesieniach (Jeziorko, Orło) i osady nawodne (Knis). Po raz pierwszy w źródłach pisanych wspomina mieszkańców tych ziem – Prusów, ok. I w. n.e. Tacyt. Klaudiusz Ptolemeusz zaś mówi już o plemionach pruskich, wymieniając m.in. Galindów, którzy zamieszkiwali teren dzisiejszej gminy Ryn. To mające swoje oryginalne obrzędy, tradycje i wierzenia pogańskie plemię zostało przetrzebione i unicestwione przez przybyłych tu na początku XIII w. Krzyżaków. W efekcie tych działań cała porośnięta gęstą puszczą okolica została wyludniona. Akcję kolonizacyjną przeprowadzono dopiero w XV i XVI w., sprowadzając na te tereny głównie chłopów polskich z Mazowsza. W tym czasie powstały prawie wszystkie istniejące do dziś na terenie gminy wsie. Najstarsze informacje o Rynie pochodzą z Kroniki Wiganda z Marburga z 1377 r., który to rok przyjmuje się za początek budowy ryńskiego zamku (niektóre źródła podają 1376 r., a prace archeologiczne sugerują, że nastąpiło to o całe 100 lat wcześniej).