Stare Jabłonki opis: Najstarsze znane wzmianki na temat Starych Jabłonek pochodzą z dokumentu z 1584 roku. W latach 30. XX w. sosny z okolicznych lasów były bardzo cenione w niemieckim przemyśle lotniczym, a praca przy ich wyrębie była dla wielu mieszkańców miejscowości głównym źródłem utrzymania. W końcu stycznia 1945 r. w Starych Jabłonkach na obszarze Zawad Małych rozstrzelano 120 więźniów konwojowanych z obozu koncentracyjnego Soldau (KL) w Działdowie.
Noclegi w Starych Jabłonkach
Domek Letniskowy Mazurska Chatka znajduje się w miejscowości Stare Jabłonki i oferuje zaplecze do uprawiania sportów wodnych oraz sprzęt do grillowania. Do dyspozycji Gości jest również prywatny taras.
W naszej ofercie m. in. : wspólna kuchnia, miejsce na piknik, zaplecze do sportów wodnych na miejscu, sprzęt do badmintona, sprzęt do grillowania, ogród, parking na miejscu, całkowity zakaz palenia, piesze wycieczki, prywatny parking, meble ogrodowe, gry planszowe / puzzle, bezpłatny parking, wędkowanie, zwierzęta domowe są akceptowane, kręgielnia, parking, pokoje dla niepalących, taras.
Doba hotelowa zaczyna się od godziny 14:00 a kończy o godzinie 10:00.
Zarządzany przez gospodarza prywatnego (osobę fizyczną)Dostępne pokoje:
Domek 4 osobowy (1 rozkładana sofa, 1 łóżko podwójne, 1 łóżko piętrowe - 12 mkw).